Nejlépe investovaná hodina

Exemple

Nejlépe investovaná hodina

Čas, který máme k dispozici – dejme tomu v sobotu – můžeme využít různě. Tento čas lze naplnit duchovním rozjímáním, procházkou za pěkného počasí, schůzkou s přáteli nebo čtením Bible.

Pokud však chcete zažít něco nevšedního, třeba to, jak pro někoho může hodina vašeho času znamenat velmi speciální moment v celém týdnu, jeďte někdy s Bohuškou do Klentnice. V domově pro osoby se zdravotním postižením si totiž budou vašeho času vážit jako nikdo jiný. Vzpomeňte si, jestli jste někdy vymýšleli aktivity pro nějaké děti nebo jiné dospělé. Máte strach, jak se k tomu postaví, jestli je to bude bavit, jestli to nebudou bojkotovat. To se vám v Klentnici nestane, protože jakoukoliv zábavu připravíte, ta se setká u domácích s nadšením.

Nepoznáte to tak, že by vám přišli uznale potřást rukou, že jste se rozhodli křesťansky věnovat svou hodinu času pro jejich rozveselení. Ale ukážou vám to. Budou se smát, tleskat, tancovat, nadšeně hrát hry, které připravíte, budou se s vámi chtít pozdravit, usmějí se na vás. A v tu chvíli poznáte, jak vypadá šťastný člověk. Neřeší svět, jenom je prostě šťastný. Tito lidé mají zdravotní postižení, ale rozhodně nemají postižení civilizací. Umí prostě a jednoduše být tady a teď a spokojení – třeba s házením míčků do koše nebo se zpíváním vánočních písní v listopadu. Stačilo by nám to ke štěstí? Jim jo. Běžte se někdy přesvědčit.

aK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *