Exemple

Jistě si vzpomínáte na modlitební řetěz, který je pořádán jednou za půl roku. Je to akce, která se rozjela na počest Moravských Bratří, kteří se modlitebního řetězu nepřetržitě účastnili celých 120 let. Nám to však postačí pouze jeden týden a to necelý. Akce se bude konat od 15.4. do 20.4., tedy od pondělí do soboty. Pokud chcete strávit čas o samotě s Bohem, rozjímáním nebo čtením Bible, tak se můžete se přihlásit na tomto odkazu.

Číst více →
Exemple

Pozvánka na příměstský tábor 2019

Městečko Lundenburg otevírá zoo!

Klub Pathfinder zve na příměstský tábor. Trvá od pondělí do pátku 15.-19. července 2019, denně od 8:00 do 16:00 hodin. Bude se konat v budově a na zahradě Církve českobratrské evangelické, Náměstí svobody 14, Břeclav. Tábor je určen pro děti od 6 do 12 let.

Cena 850 Kč
Zahrnuje kromě programu a výletu stravu 3x denně (teplý oběd, dvě svačinky a pitný režim).

Jak se přihlásit?
Zájemci pište na mochtakovahana@seznam.cz

Na co se těšit
…na hry, soutěže, písničky, příběhy, tvořivé dílny, celodenní výlet vlakem do okolí, závěrečný jarmark a jiné aktivity.

Odkaz na stránku události.

Číst více →
Exemple

Dne 30.1. bylo slavnostně otevřeno 15. dobrovolnické centrum ADRA v České republice. Kde? Ano, u nás v Břeclavi. Jsme rádi, že máme možnost na něčem takovém pracovat právě v našem městě a jsme rádi za podporu našeho společenství, které si velmi uvědomujeme. Někteří se stali sami dobrovolníky, někteří nás podporují finančně a někteří modlitebně – všem patří dík! Taktéž si vážíme pomoci od Bohušky Kolínkové, která nám vyšla vstříc při hledání vhodného prostoru pro kanceláře a za její 20letou práci pro ADRU na Břeclavsku.

Na otevření přijel ředitel organizace ADRA Radomír Špinka, ředitel Domova seniorů David Malinkovič, náš kazatel Jirka Gomola a za oddělení sociálních věcí města Břeclav náš bratr Jára Kolda. Všichni uvedení měli motivační proslov, který nás potěšil a dodal sílu na další práci. Kulturní program doplnily Eliška s Anežkou Žižkovou a nechybělo ani dobré občerstvení.

Před námi je další rok a my máme spoustu nových vizí, kam dobrovolnictví na břeclavsku posunout. Věříme, že se nám naše vize spolu s vámi podaří naplnit.

za břeclavský ADRA tým Hanka Matějková

Číst více →
Exemple

Turnaj v kin-ballu 2019

Tomu, kdo v druhém lednovém víkendu náhodou pohlédl do oken tělocvičny břeclavského gymnázia, se naskytl velmi pozoruhodný pohled: různorodé týmy složené z dětí a dospělých se tam hemžily po jednom hřišti a házely po sobě obrovským modrým balónem podle zdánlivě chaotických pravidel. Když jste se na ten chaos ale zadívali déle, začali jste v něm vidět velmi promyšlený systém. Někdo se rval jako lev, jiný zase nasazoval záludnou taktiku, všichni ale bojovali do posledního dechu (někteří tátové se snažili alespoň do předposledního). Z celkových pěti týmů ale nasadil vavřín vítězů jen jediný, udatný tým Činčalů! Děkujeme všem účastníkům, fanouškům v tribunách i rozhodčím, (kteří nasazovali svůj holý život v bitevním poli). Těšíme se na příští rok!

Číst více →
Exemple

Vánoční křest CD

Po roce a půl velkého úsilí se vylouplo z ledového zajetí nové dvojCD krásných vánočních i nevánočních písní. Za vší tou hudební krásou stojí zpěváci a hudebníci z Břeclavi a širokého okolí pod vedením Helenky Vladárové. Před zaplněným kinem rozlomili ledové srdce moderátorka Petra Vychodilová a host Paľo Hoďa.Tímto chci také poděkovat všem dobrovolníkům, kteří přispěli ke hladkému průběhu koncertu, hlavně však děkuji Bohu, za hlasy a dotažení všech našich nedokonalostí!

CD si můžete zakoupit na azprijdecas.cz

Číst více →
Exemple

Adoptujte si Motanku

Jmenuji se Motanka a narodila jsem se na východní Ukrajině za zvuků střelby a dunění kanónu. Poté jsem odcestovala do Česka s dalšími 150-ti kamarádkami. V pondělí jsme chvíli postáli na vánočních trzích a nyní zkrášluji jednu z Břeclavských domácností. Pokud Vás můj příběh zaujal, tak se mrkněte na www.chutpomahat.cz/index.php/motanka a pomozte mým přátelům na Ukrajině.

Číst více →
Exemple

Manželský víkend 2018

Kdy naposledy jste měli šanci si zazpívat kánon tak nahlas, že v sousedním lese padaly veverky ze stromů? Anebo kdy se vám naskytla příležitost pozorovat plynoucí mraky i na bezmračné obloze? A kdy naposledy se vám stalo, že by vás partner či partnerka musel pět minut bez přestání škrabkat a masírovat (a nestěžovat si)?

Pokud máte pocit, že vašemu manželství právě tyto zážitky chybí, tak jste zjevně nebyli na posledním Manželském víkendu. Pokud ale hledáte inspiraci, zeptejte se přeživších účastníků nebo se přihlaste na ten příští! My se těšíme už teď.

Číst více →
Exemple

„Lépe je dvěma nežli samotnému; jejich námaha má štědrou odměnu: Padne-li jeden z nich, druhý ho zvedne, padne-li osamělý, běda, kdo zvedne jej?! Dva lidé spolu spící lépe zahřejí se, jak ale zahřeje se ten, kdo spí sám? Je-li napaden jeden, dva spolu odolají; trojitý provázek se těžko přetrhne!“

Kazatel 4:9

Číst více →
Exemple

Městečko Lundenburg a všichni jeho obyvatelé (36 dětí a 8 skoro nebo úplně dospěláků) se letos vydalo na moře a plulo na Velikonoční ostrovy, kde jsme zjistili, že „spolu to dokážeme“ pak na ostrov Hokkaidó, na němž jsme se „nebáli na věci dívat jinak“ , pak jsme byli na výletě na Plastovém ostrově, na kterém jsme se přesvědčili o pravdivosti rčení“Sejde o očí, sejde z mysli“ a v pátek jsme nakonec zakotvili na Havajských ostrovech, kde jsme se naučili, že je důležité „Chytit vlnu“.  Než jsme se vydali na moře, museli jsme si různými pracemi v přístavu Lundenburg vydělat na lodní lístek. A pak už jsme na palubě lodí pod dohledem kapitána Davida zpívali hymnu, poslouchali příběhy, hráli hry, soutěžili  v etapových hrách, vyráběli  různé výrobky v tvořivých dílnách, jedli rizoto hůlkama, pluli  na lodičkách na rybníčku Lužáku,  kupovali dobroty na havajském jarmarku a vůbec… bylo nám prostě spolu fajn. K všeobecné pohodě přispěla také skupinka třináctiletých pomocnic z řad účastníků tábora, kterým jsme říkali „Třináctky“ a které nám vždy zajímavou formou představily ostrov, na který jsme připluli.Pohoda na moři by nebyla úplná bez dobré lodní kuchyně, takže děkujeme i  všem, kteří nám obětavě vařili. Podívejte se na pár foteček. Bobina

Číst více →