Exemple

Volte změnu!

Tak jsme vyrazili s děckama a jejich kamarádama v sobotu 27.1.2018 na pololetní soustředění BB do klubovny v Moravské Nové Vsi. Zrovna probíhalo druhé kolo prezidentských voleb. Právě proto jsme si vybrali téma volby a rozhodování. Zjistili jsme, že je mnoho “voleb” v lidském životě, které jsou daleko důležitější než volba prezidenta….

Volba životního partnera, životního směřování, volba kamarádů…. Po diskusi o rozhodování jsme se rozdělili do dvou volebních štábů. Každý štáb měl vyrobit volební plakát biblickému hrdinovi a zkusit přesvědčit “voliče”, aby právě jejich hrdinovi dali svůj hlas. Volební souboj Davida a Gedeona vyhrál David. Chtěla bych poděkovat všem zúčastněným za pohodovou atmosféru těchto voleb a zároveň tímto děkuji i Lubošovi za skvělý hudební doprovod, Pindurům a Konečným za oběd.

hm a Bob

Číst více →
Exemple

Alianční týden modliteb 2018

Alianční týden modliteb je týden, ve kterém se spolu s křesťany z dalších církví zaměříme se na to, co nás spojuje. Společně se pak věnujeme modlitbám za probuzení našeho často ospalého duchovního života.

Tento pátek se alianční bohoslužba odehrála v našem Bílém kostele na Jiráskově ulici. Měli jsme tu čest hostit bratra Ctirada Hrubého, který měl úvahu nad Slovem, a jeho bratry a sestry z Evangelické církve metodistické z Mikulova. Děkujeme jim za obohacující duchovní zážitek a příjemnou atmosféru, kterou nám pomohli vytvořit svým hudebním doprovodem.

A protože nejen chlebem je živ člověk, zakousli jsme tuto bohoslužbu dobrou buchtou a obloženým chlebíčkem, a udělali tak za příjemným večerem chutnou tečku.

oK

Číst více →
Exemple

Turnaj v Kinballu 2018

A opět začal sportovní nový rok a to s pořádně velkým modrým balónem. Šest nadšených týmů bojovalo ve sportovním duchu o zlatou medaili Fidorka. Přesto nejlepší cenu útěchy a to kakaový dort získalo poslední družstvo.

Číst více →
Exemple

V úterý 12. 12. 2017 se uskutečnilo poslední letošní setkání KOSu v počtu 24 dospělých + 5 asistentek. Osvětlené ulice a ozdobené obchody všem neomylně oznamují blížící se vánoce a konec roku, a tato skutečnost určila i náplň programu.  Jako obvykle jsme nejdříve vyslechli pozdravy, vzkazy a informace. Zpívali jsme vánoční koledy a vyprosili požehnání pro ty, kteří s námi nemohou být a pro společně trávené chvíle.
Nezapomnělo se ani na prosincové oslavence. Evička si svůj dárek ke čtyřicetinám musela nejdříve „vyčichat“, dle čichu poznávala různé zdravé potraviny, ale zvládla to dobře. Vysloužila si za to ke svým narozeninám symbolicky 40 balíčků zdravých surovin a přání v podobě básně . Překvapení bylo tak silné, že se nám oslavenkyně rozplakala :-).

Br. kazatel byl omluven, takže o duchovní část se postaraly asistentky. Přečetly nám z Bible příběh o narození Ježíše a zahrály na flétničky píseň Tichá noc. A pro pobavení nám přečetly humorné vzkazy, které děti o vánocích píší Bohu.

Dále jsme prohlíželi fotografie našich dětí a snažili se poznat či uhodnout, komu jaké dítě patří, čí jsou to potomci, jaký věk v současné době mají a co dělají. A popravdě, to nebylo vůbec jednoduché, ale za to krásné, zavzpomínat, jak naše děti vypadaly.  Následovalo také sdílení různých „moudrých myšlenek“ a někteří vyjadřovali svoji vděčnost Pánu Bohu za různé věci i osoby.

Na závěr nám děti-asistentky nadělili dárečky, které všichni donesli a daný dáreček jsme si mezi sebou ještě předali, od srdce osobě po své levici a popřáli jsme si něco pěkného, povzbudivého do nového roku.
Vánoční výzdoba a zapálené svíčky vytvářely sváteční atmosféru.  Pohoštění bylo vynikající, všichni by dostali „Řád vařečky zlaté“ jako v pohádce o Princezně se zlatou hvězdou na čele.  Dokonce zbyl i čas na vyprávění vtipů vánočních i nevánočních vtipů, abychom se rozcházeli v dobré náladě :-).

Tentokráte jsme rozcházeli o trošku později, ale bylo nám spolu dobře, vládla pohoda a dobrá nálada, kdo by spěchal do zimy a tmy? A tak se těšíme na další setkání, o čem asi bude? Necháme se překvapit.

Číst více →
Exemple

Zveme vás na promítání dokumentárního filmu z festivalu Jeden Svět. Tentokrát o tom, jaký dopad má výroba digitální technologie na náš svět. Těšíme se na vás již 20. ledna v 18 hodin v malém sále.

O filmu:

Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Jedovaté látky nelze zlikvidovat. Rozežírají nádrže, pronikají do vzduchu, cestují po planetě – a škodí všem. Snímek metodicky rozkrývá problém globálních rozměrů. A ukazuje, jak je dále stupňován nelidskými podmínkami v čínských výrobnách, technikami „likvidace“ starých přístrojů či praktikami, jimiž firmy dál nutí zákazníky kupovat nové modely. Na druhou stranu, ve světě se najdou i kutilové razící šetrné cesty, jak s elektronikou zacházet, aby pro nás neměla fatální následky.

Číst více →
Exemple

Fotky z vánočního koncertu 2017

Děkujeme vám všem, že jste se na nás přišli podívat. Když jsme viděli, kolik vás přislo, měli jsme strach, že se nevejdeme do kostela! Naštěstí jsme to ale nějak zvládli. Jsme rádi, že jsme společně mohli sdílet atmosféru Vánoc a zkusili jsme se na chvilku přenést do místa, kam na nás nedosáhnou každodenní starosti.

Přejeme vám všem krásné prožití konce roku a požehnaný začátek toho nového!

Číst více →
Exemple

Kamarádská čajovna Bébéček

V pátek 1.12.2017 jsem se sešli na kamarádské čajovně v našem sboru. Každý si mohl pozvat kamaráda. Hráli jsme společné hry, tvořili jsme záložky, povídali jsme si a dívali jsme se na video.

 

“K dobré atmosféře přispělo i občerstvení, které jsme si přinesli. Moc se mi to líbilo.”

– Filip

Číst více →
Exemple

Pozvánka na Vánoční Koncert

Milí přátelé, opět po roce vás srdečně zveme na vánoční koncert. Vystoupí pěvecký sbor z břeclavské církve Adventistů pod vedením Heleny Vladárové. Stejně jako minulý rok bude vstupné dobrovolné a výtěžek půjde na dobročinné účely. Koncert bude opět probíhat dvakrát – v časech 16:00 a 19:00, abychom se všichni do našeho malého kostela vešli.

Moc se na vás těšíme.

Na tomto odkazu najdete plakátek.

Číst více →